14.8 C
Скопје
22:33 - 29 мај, 2024

Со помош на овој трик мирисот од цигарите на облеката исчезнува веднаш

Ако сте непушач или едноставно не сакате непријатен мирис од цигари на вашата облека, ова е вистинското решение за вас.

Долгото седење во затворена просторија меѓу пушачи кои палат една по друга цигара доведува до непријатен мирис на гардеробата.

Дури и пушачите на кои димот од цигарите им е секојдневие не сакаат облеката да им мириса така лошо.

Послужете се со овој трик и ослободете се од непријатниот мирис на облеката.

Направете раствор од сода бикарбона со вода. Во чаша од 200 мл ставете две големи супени лажици сода бикарбона. Добро измешајте и префрлете ја течноста во шише со прскалка.

Алиштата од вечер напрскајте ги со растворот, а следниот ден наутро вашата облека ќе биде ослободена од непријатниот мирис на цигарите.

Истото можете да го направите и за освежување на домот од мирисот на цигари.

Навечер, пред спиење посипете сода бикарбона по тепихот, на гарнитурата за седење и на рабовите од просторијата каде се пушело. Наутро исмукајте со правосмукалка.

Слични објави

(Фото) Новиот портрет на Кејт Мидлтон ги „запали“ социјалните мрежи: „Се шегувате? Па, ова дете го цртало!“

Еспресо

Кралот Чарлс зборува за непријатните последици од лекувањето на ракот

еспресо

(Фото) Марија Шерифовиќ го крсти синот: Ова се деталите од церемонијата

еспресо

(Фото) Тајчи го облече познатиот фустан од Евровизија: Вака изгледа југословенската Мерлин Монро 34 години подоцна

Еспресо

(Видео) Никола Роквиќ за Велигден во манастирот Свети Никола: „Многу се радувам…“

еспресо

Ведрана Рудан не живее од книги: „Живеам од сопругот“

jasmina.kantardzieva
Се вчитува....