32.8 C
Скопје
20:43 - 15 јули, 2024

Сите нечистотии од фугите исчезнуваат: Оваа мешавина гарантира совршено чисти керамички плочки (РЕЦЕПТ)

Направете ја оваа мешавина од состојки кои сите ги имаме во домот и вашата бања ќе заблеска.

Состојки:

– 7 чаши вода (1,5 литри)

– 1/2 чаша сода бикарбона

– 1/3 чаша сок од лимон ( или 1 супена лажица лимонтус, односно лимонска киселина)

– 1/4 чаша алокохолен оцет

Подготовка:

– Растворете ја содата во 1,5 литри вода, па додадете го сокот од лимон и на крајот полека сипете го оцетот.

– Почекајте да помине хемиската реакција и тогаш мешавината е подготвена за употреба.

– Со четка или сунѓер втријте ја смесата во фугите меѓу плочките, и преку плочките.

– Оставете малку да отстои, па исплакнете.

Резултатите се видливи веднаш!

Слични објави

(Фото) Џенифер Анистон и Рис Витерспун критикувани за „брчките и порите“: Демек без шминка, а фотошопирани

еспресо

(Фото) Секси и на 52 години: Нина Бадриќ го покажа згодното тело на Миконос

Еспресо

Колку заработува Јована Јеремиќ за еден час: Повеќе од просечна македонска плата

еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ јаде палачинки и не дише! Неговата сопруга го снимила и го осудила за тоа што го направил

Еспресо

Дојде дури од Москва да го крсти внукот на Цеца Ражнатовиќ: Владика, епископ и кум од Кипар

еспресо

(Видео) Ален Исламовиќ во инвалидска количка: Но и тоа не го спречува да настапи на сцена

еспресо
Се вчитува....