Не верувате дека е можно да го заспиете бебето за 60 секунди? Тајната е во овој трик!

Долгоочекуваното бебе е веројатно најголемата среќа која може да ја доживее едно семејство. Сепак и покрај силната љубов и радост, родителите се често многу уморни и ненаспиени додека бебето се навикне на новиот свет и додека го воспостави ритамот на спиење.

Некои луѓе имаат среќа па не мораат да смислуваат посебни начини да го заспијат своето бебе, но има и такви кои се мачат со саати.

Со помош на овој трик можете да го заспиете бебето за помалку од една минута.

Овие родители го објавија ова видео во кое го заспиваат нивното тримесечно синче со обично хартиено марамче.

Погледнете како:

Слични објави

Џеј Ло се појави во смокинг кој не и прилега, а потоа следеше спектакл (ВИДЕО)

Слободен печат

Владо Јаневски на Инстаграм следи само една колешка од македонската естрада – дознајте која е! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан има двојничка во Струга! Запознајте ја атрактивната Теодора (ФОТО)

Слободен печат

Војвотката во совршен празничен фустан, потсетува на принцезата Дајана (ФОТО)

Слободен Печат

Колку често треба да чистите

Igor

„Богдана е крава, а Вељко контејнер“: Се изјасни Маша за поранешното момче! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

12 − оне =

Слични објави

ОДЛУКАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве кои се најдобро облечените дами за 2019 година (ФОТО)

Слободен печат

Кое е значењето на денешниот празник Цветници според православието?

Igor

Мала забава: Маријан Стојановски рипна во тавче – погледнете како изгледа неговата избраничка (ФОТО)

Слободен печат

Синчето на Тамара наполни една година – Погледнете дел од атмосферата (ФОТО)

Слободен печат

Дотерајте си ги и затоплете ги миленичињата

Слободен Печат

Групата „Ареа“ има нова песна – „Те спомнувам“ (ФОТО)

Слободен печат
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian