11.8 C
Скопје
23:42 - 23 април, 2024

Ознака : женка

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдер

(Видео) Неверојатно: Женка крокодил од зоолошка градина во Костарика се оплоди без мажјак

Еспресо
Првиот случај на женка крокодил кој сам се оплодил е откриен во зоолошка градина во Костарика. Фетусот што излегол од јајцето е генетски идентичен со...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО+ФОТО) ИМА 85 ГОДИНИ и бара ЖЕНСКА за ПАРЕЊЕ: Алигаторот Мујa ја преживеал Втората светска војна!

М.Р.
Мујa пристигнал во српскиот главен град на 12 септември 1937 година, една година по основањето на Зоолошката градина. Кога пристигнал, тој веќе бил возрасно животно....
Uncategorized

Во Танзанија почина најстарата женка црн носорог!

Слободен Печат
Фауста (57) најстарата женка црн носорог, почина во Танзанија. Веста во саботата била објавена од страна на управата на резерватите за засолниште на носорози каде...