16.8 C
Скопје
08:10 - 22 мај, 2024

Ознака : мажјак

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО+ФОТО) ИМА 85 ГОДИНИ и бара ЖЕНСКА за ПАРЕЊЕ: Алигаторот Мујa ја преживеал Втората светска војна!

М.Р.
Мујa пристигнал во српскиот главен град на 12 септември 1937 година, една година по основањето на Зоолошката градина. Кога пристигнал, тој веќе бил возрасно животно....