20.8 C
Скопје
01:21 - 18 јуни, 2024

Ознака : црн носорог

Uncategorized

Во Танзанија почина најстарата женка црн носорог!

Слободен Печат
Фауста (57) најстарата женка црн носорог, почина во Танзанија. Веста во саботата била објавена од страна на управата на резерватите за засолниште на носорози каде...