14:26 - 19 април, 2024

Ознака : засладувачи

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПРИРОДНИ ЗАСЛАДУВАЧИ: Пет здрави замени за шеќер

Еспресо
Конзумирањето шеќер може негативно да влијае на вашето здравје во повеќе сегменти, вклучувајќи дијабетес, дебелина и срцеви заболувања. Доколку се грижите за себе и сакате...
Здравје

НЕ СЕ ЗАЛАЖУВАЈТЕ: Ова е страшната вистина за газираните сокови

Igor
Газираните сокови содржат огромни количини шеќер, а и кога не би го содржеле, повторно би биле подеднакво штетни. Многумина се залажуваат по „лајт“ и „зеро“...