Tag : сируп

Живот

Како да препознаете чист природен мед?

Igor
Во сите маркети можете да најдете секакви видови на мед. Сите гарантираат одличен вкус и висок квалитет. Но, сѐ почесто и почесто среќаваме медови кои...
Здравје

СЕЗОНА НА БАГРЕМ: Направете сируп кој лечи повеќе заболувања (РЕЦЕПТ)

Igor
Цветовите на багремот се користат при преладеност, настинки, грип, болки во желудник, како и за смирување на главоболки. Цветот на багремот важи за еден од...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian