Ознака : пестициди

Здравје

НАМИРНИЦИ СО НАЈМНОГУ ПЕСТИЦИДИ: Кралот на зеленчукот скоро на врвот

Igor
Благотворното делување на витамините и минералите паѓа во втор план, бидејќи можните негативни последици од делувањето на пестицидите се посилни од користа. Според податоците на...
Здравје

Колку отров има во едно јаболко (ВИДЕО)

Igor
Ова видео открива како врелата вода ги отстранува наслагите од восок, хемикалии, разни пестициди и сл. од јаболките, кои се се, само не за јадење....