-3.2 C
Скопје
23:48 - 8 февруари, 2023

Ознака : мис америка

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Новата Мис Америка Р’Бони Габриел (R’Bonney Gabriel), која ја претставуваше сојузната држава Тексас на натпреварот, е првата Филипинка во последните 60 години што победила на...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА НОВАТА МИС АМЕРИКА: Ел Смит го освои срцето на нацијата

И. Т.
Ел Смит, Мис Кентаки, беше крунисана за Мис на САД. Ел има 23 години и е новинарка од Кентаки. Изборот за Мис на САД се...