-3.2 C
Скопје
01:10 - 9 февруари, 2023

Ознака : бони габриел

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Новата Мис Америка Р’Бони Габриел (R’Bonney Gabriel), која ја претставуваше сојузната држава Тексас на натпреварот, е првата Филипинка во последните 60 години што победила на...