Ознака : мира фурлан

Свет Сцена

Сè за вирусот од кој почина Мира Фурлан: Само 1% од луѓето развиваат тешки симптоми

Еспресо
Иако официјалната причина за смртта на Мира Фурлан сè уште не е соопштена, хрватските медиуми пренесуваат дека добиле информација од извор близок до актерката дека...