Tag : маснотии

Здравје

Секоја вечер една чаша пред спиење: Исчистете ги цревата и уништете ги маснотиите

Igor
Состојки: Лимон Магдонос Јаболков оцет Цимет Една лажичка мед Една лажичка ѓумбир Подготовка: Лимонот исцедете го, исецкајте го магдоносот и додадете ги останатите состојки. Пијте...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian