Секоја вечер една чаша пред спиење: Исчистете ги цревата и уништете ги маснотиите

Состојки:
Лимон
Магдонос
Јаболков оцет
Цимет
Една лажичка мед
Една лажичка ѓумбир

Подготовка:
Лимонот исцедете го, исецкајте го магдоносот и додадете ги останатите состојки.

Пијте го секоја вечер, еден час пред спиење, најдобро наместо вечера.

За неколку седмици би требало да ги забележите ефектите од овој одличен пијалак.

Слични објави

10 ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ за подобрување на вашето здравје! (ВИДЕО)

Igor

Меланија Трамп е можеби најубавата прва дама во светот, но погледнете ја кралицата на Јордан (ФОТО)

Igor

Без големо вложување и со малку труд, дворот или терасата може да ги претворите во “рај на земјата”

Igor

Растение кое малкумина го користат: Целер – моќен борец против голем број сериозни заболувања

Еспресо

Маска од краставица: Кажете им збогум на брчките

Igor

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − 4 =

Слични објави

Хигиенски грешки кои луѓето најчесто ги прават

Еспресо

Откриена најголемата тајна за „Игра на тронови“ !

Слободен Печат

Кардашијан го облекла најтесниот фустан досега, а поради една работа сите гледале во нејзините нозе (ФОТО)

Еспресо

Зошто имаме потреба од шеќер кога сме под стрес?

Igor

ТЕСНИ ЧЕВЛИ? Лесни трикови за нивно ширење во домашни услови

Igor

Инфлуенсерите и туристите „полудеа“ по скалите од филмот „Џокер“!

Igor