20.8 C
Скопје
02:30 - 16 јули, 2024

Секоја вечер една чаша пред спиење: Исчистете ги цревата и уништете ги маснотиите

Состојки:
Лимон
Магдонос
Јаболков оцет
Цимет
Една лажичка мед
Една лажичка ѓумбир

Подготовка:
Лимонот исцедете го, исецкајте го магдоносот и додадете ги останатите состојки.

Пијте го секоја вечер, еден час пред спиење, најдобро наместо вечера.

За неколку седмици би требало да ги забележите ефектите од овој одличен пијалак.

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....