34.8 C
Скопје
14:53 - 24 јуни, 2024

Ознака : кукли

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НЕМА, НЕ ЌЕ СЕ РОДИ, ПОУБАВО ДЕВОЈЧЕ: Ирена изработи македонско девојче во стилизирана народна носија

Ј.К.Д
Плетените куклички конечно се вратија во мода, а дел од заслугата за тоа ѝ припаѓа и на дизајнерката на кукли Ирена Трпеска. Овојпат Ирена пријатно...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ИРЕНА ШИРИ РАДОСТ И ВО ГРЦИЈА: Дизајнираше „близначка“ кукличка за бабичка

Ј.К.Д
Дизајнерката на кукли, Ирена Трпеска, е омилена меѓу дечињата, особено меѓу оние кои веќе имаат плетена кукличка изработена според сопствениот модел – со исти очиња,...