11.8 C
Скопје
04:16 - 23 мај, 2024

Ознака : македонско девојче

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НЕМА, НЕ ЌЕ СЕ РОДИ, ПОУБАВО ДЕВОЈЧЕ: Ирена изработи македонско девојче во стилизирана народна носија

Ј.К.Д
Плетените куклички конечно се вратија во мода, а дел од заслугата за тоа ѝ припаѓа и на дизајнерката на кукли Ирена Трпеска. Овојпат Ирена пријатно...