03:43 - 23 јуни, 2024

Ознака : карла бруни

ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Карла Бруни за сопствената борба со ракот на дојка: „Операција, терапија со зрачење, хормонска терапија…“

Еспресо
2019 година се покажа како премногу стресна за Карла Бруни, што не можеше а да не влијае на нејзиното здравје. 55-годишниот супермоделка, актерка и пејачка,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) На 93 години, мајката на Карла Бруни практикува капење во студена вода: „Тоа е тајната на совршеното здравје“

Еспресо
Кој би помислил? Мајката на Карла Бруни, поранешната успешна пијанистка Мариса Борини, не се плаши да искапе во студена вода, напротив, вели дека ова редовно...
СветСлајдерСцена

(Фото) Супермоделката од 90-те Карла Бруни во неверојатна форма открива: „Вложувам бескрајни напори за да останам фит“

Еспресо
Поранешната супермоделка Карла Бруни изгледа неверојатно и на 54 годишна возраст, како времето да не минува за неа, и таа се уште е инспирација дури...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Карла Бруни јавно се извини за своето непромислено однесување во врска со коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо
Некогашната манекенка Карла Бруни (52) и сопруга на поранешниот француски претседател Николас Саркози (65), ја згрози јавноста со своето однесување и изјавите во врска со...
Ви ПрепорачувамеСцена

Италијанците се гневни на славната манекенка поради видеото во кое се мајтапи со коронавирусот и глуми задушување

Еспресо
„Секако дека ќе се бакнеме, не сме ние глупави! Ние сме стара генерација. Не се плашиме од ништо, не сме феминисти и сигурно не се...