15:10 - 19 април, 2024

Ознака : карате

UncategorizedВи препорачуваме на СПЖенски печатСлајдерЧудесни жени

(ФОТО) ОТВОРЕНО СО ПУЛИКСЕНИЈА ЈОВАНОСКА: Научив како е да победуваш, губиш и да продолжиш напред

Кате Божиновска
Го освои 9. место, даде сè од себе, македонската каратистка достоинствено ја претстави Македонија. – Го оставив зад себе тоа блиско минато, но настапот на Олимписките...
Ви ПрепорачувамеЖенски печатСлајдерЧудесни жени

ФОТО | Моника Стефановска, каратистка: Тренирањето во вакви услови е речиси невозможно, но желбата е клуч за успехот!

V. T.
Моника Стефановска е родена во 1991 година во Тетово. Дипломирала на Економскиот факултет (надворешна трговија) на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, а подоцна станува и...