20.8 C
Скопје
01:25 - 18 јуни, 2024

Ознака : кантри ѕвезда

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСцена

Американската кантри ѕвезда Џо Дифи почина од коронавирус

Еспресо
Американската кантри ѕвезда, Џо Дифи, почина во неделата на 62-годишна возраст, откако пред само два дена дозна дека е позитивен на коронавирус, пренесува „Си-Ен-Ен“. На...