26.8 C
Скопје
09:12 - 13 јуни, 2024

Ознака : јасмина шабан

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСлајдер

СКОПСКАТА СВАДБА НА ДЕЦЕНИЈАТА: На денешен ден Боби Фарел од „Бони-М“ и Јасмина Шабан го рекоа судбоносното „да“

М.Р.
На денешен ден, точно пред четириесет години познатиот танчар и дел од вокалната група „Бони-М“, Боби Фарел, станал македонски зет. Свадба за која се вели...