13:28 - 19 април, 2024

Ознака : Боби Фарел

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСлајдер

СКОПСКАТА СВАДБА НА ДЕЦЕНИЈАТА: На денешен ден Боби Фарел од „Бони-М“ и Јасмина Шабан го рекоа судбоносното „да“

М.Р.
На денешен ден, точно пред четириесет години познатиот танчар и дел од вокалната група „Бони-М“, Боби Фарел, станал македонски зет. Свадба за која се вели...