15:07 - 19 април, 2024

Ознака : Ентони Месома Маду

ЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ИНСПИРАЦИЈА: Момчето од Нигерија кое танцуваше балет во кал, стана дел од престижна њујоршка школа за балет

И. Т.
Видеото кое минатото лето беше објавено на „Инстаграм“ стана вирален хит и оттогаш има повеќе од 310.000 прегледи. Ентони Месома Маду, 12-годишник од Нигерија, доби...