16.8 C
Скопје
05:22 - 13 јуни, 2024

Ознака : Џиџи Брајант

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ванеса Брајант поднесе тужба против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој загинаа Коби и Џиџи!

Еспресо
Вдовицата на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса, одлучи да ја тужи компанијата „Island Express Helicopters“, бидејќи поради пилотот кој управуваше со нивниот хеликоптер во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Сопругата на Коби Брајант со тажна порака: Јас сум толку многу лута! (ФОТО)

Васко Спасоски
Сопругата на легендарниот кошаркар Коби Брајант, кој неодамна загина со својата ќерка и девет други лица во хеликоптерска несреќа, Ванеса Брајант, сè повеќе ѝ се...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Погледнете кога ќе биде погребан Коби, неговата ќерка и останатите загинати од хеликоптерската несреќа!

Васко Спасоски
Комеморацијата и погребот на Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и уште седум лица кои ги загубија животите во хеликоптерската несреќа на 26-ти јануари се закажани...