22.8 C
Скопје
08:30 - 24 јуни, 2024

Ознака : Џејмс Корден

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џејмс Корден со тешко срце заминува од популарното шоу: Сака да му се посвети на семејството

Еспресо
По осум години престанува да постои авторската емисија „The Late Late Show“ чиј водител е Џејмс Корден. Популарниот британски комичар, според странските медиуми, планира да...
СветСлајдерСцена

Џејмс Корден се огласи откако беше исфрлен од ресторан: „Не направив ништо лошо“

еспресо
Неколку дена откако сопственик на ресторан во Њујорк го нарече „кретен“ и му забрани влез во неговиот ресторан поради непристојно однесување кон персоналот, Џејмс Корден...
СветСлајдерСцена

Џејмс Корден исфрлен од ресторан во Њујорк: „Тој е многу талентиран комичар, но исто така и кретен“

еспресо
Џејмс Корден е многу талентиран комичар, но исто така е и кретен, така ја започна објавата Кит Мекнали, сопственик на популарниот ресторан Балтазар во Њујорк,...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЏЕЈМС КОРДЕН ГО НАПУШТА „THE LATE LATE SHOW“: 8 брилијантни сезони!

М.Р.
Британскиот актер и комичар Џејмс Корден, водител на популарното американско „Лејт лејт шоу“, најави дека се повлекува. Корден (43) официјално го презеде столчето во студиото...
СлајдерСценаФилм и ТВ

ТОМ КРУЗ СО СВОЈОТ ХЕЛИКОПТЕР „ОДИ“ КАЈ ПРИЈАТЕЛИТЕ

Еспресо
„Кога ме праша за тоа, искрено, мислев дека се шегува“, откри Џејмс Корден, кој го издаде актерот. Ѕвездата на филмот „Топ Ган“ стана „главен“ и...