20.8 C
Скопје
01:16 - 18 јуни, 2024

Ознака : чола

БалканСлајдерСцена

(Фото) Богатството на Здравко Чолиќ е проценето на 25 милиони евра, а тој носи часовник од 2.000 евра!

Еспресо
Според познатиот американски сајт „Celebrity networth“, Здравко Чолиќ е еден од најбогатите пејачи на Балканот. Според податоците од 2021 година, неговото богатство било проценето на...
БалканСлајдерСцена

Здравко Чолиќ проговори за средбата со неговиот идол: Ми се допаѓа твојата музика, но не те разбирам!

Еспресо
Во далечната 1973 година, пејачот Здравко Чолиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во Луксембург. Тогаш Чола ги подели 15-то и 16-то место со претставникот на...