14:41 - 19 април, 2024

Ознака : боно вокс

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Боно Вокс во Сараево: „Имам босански пасош, тоа ми е најголема чест“

Еспресо
Легендарниот музичар Боно Вокс се појави на црвениот тепих пред премиерата на филмот Kiss the Future со кој беше отворен 29. Сараевски филмски фестивал. Појавувањето...
СветСлајдерСцена

Легендарниот Боно за прв пат проговори за семејната трагедија што ја доживеал на 14 години: „Се трудевме да ја избегнеме болката што ја чувствувавме поради загубата“

Еспресо
Познатиот музичар и фронтмен на групата U2, Боно Вокс проговори за семејната трагедија за која никогаш не сакаше да зборува. Имено, неговата мајка починала кога...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Боно Вокс: „Во 2000 година открив дека имам таен брат. Го сакам”

Еспресо
Пејачот со кој разговараше новинар од радиото Би-Би-Си објасни дека неговиот татко секогаш ја чувал таа врска скриена. „Но тој ми кажа дека ја сака...