16.8 C
Скопје
02:28 - 26 мај, 2024

Боно Вокс: „Во 2000 година открив дека имам таен брат. Го сакам”

Пејачот со кој разговараше новинар од радиото Би-Би-Си објасни дека неговиот татко секогаш ја чувал таа врска скриена. „Но тој ми кажа дека ја сака мајка ми“. 

Славниот музичар Боно Вокс има брат што го сака и кој до пред неколку години не знаел дека воопшто постои.

„Имам уште еден брат“, изјави пејачкот за радио Би-Би-Си. Брат кој го сакам и обожавам, но не знаев дека го имам“. Откритието – она што ви го менуваа животот како што сте го перципирале до тој момент – датира од 2000 година. А Боно додаде дека е целосно „мирен“ со оваа вест.

Смртта на мајката

62-годишниот пејач објаснил и дека неговата мајка Ајрис, која починала во 1974 година, не знаела дека нејзиниот сопруг има дете и со друга жена. Имено, таткото на Боно имал љубовна врска со друга жена од која добил син. Но тоа се чувало во тајност. До моментот на откривање.

Пејачот прво разговарал со татко си, кој починал од рак една година подоцна, во 2001.

„Го прашав дали ја сака мајка ми и тој рече да. И кога го прашав како тогаш може да се случи такво нешто, тој само ми одговори: тоа се случува“.

Односот со таткото

Комплицирана врска, како што Боно ја дефинираше онаа меѓу него и неговиот татко. „Очигледно тој доживуваше нешто многу големо. Со главата беше на едната страна, а со срцето на другата“, додаде тој.

Откако неговата мајка починала од аневризма, во куќата останале тројца мажи: Боно, кој имал само 14 години, неговиот постар брат Норман и неговиот татко Боб. „Тројца мажи кои го поминуваа денот врескајќи еден на друг“, се пошегува Боно, додавајќи дека можеби не е причина што веднаш нашол ново семејство – неговиот бенд U2.

 

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....