4.8 C
Скопје
01:55 - 4 март, 2024

Ознака : балансиран појадок

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПОСТОЈАНО СТЕ УМОРНИ ИАКО СПИЕТЕ ДОВОЛНО: Ова се причините за вашата состојба

М. Р.
Недостатокот на сон ви ја троши енергијата, но кога сте сигурни дека доволно и добро спиете, тогаш проблемот е во нешто друго. Според експертите, одредени...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Што треба да содржи балансиран појадок?

М. Г.
Иако нашите култоролошки навики налагаат појадокот најчесто да биде мрсен или само прост јаглехидрат, односно бурек и можеби јогурт, најдобро е појадокот да биде балансиран...