16.8 C
Скопје
15:12 - 27 февруари, 2024

Ознака : арктик

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

Нови црни податоци за нашата планета: Арктикот се загрева речиси четири пати побрзо од глобалниот просек

Еспресо
Глобалното затоплување предизвикано од климатските промени го погоди Арктикот многу позначајно отколку што се мислеше, велат финските научници. Според новото истражување на научниците од Финскиот...
Секојдневие

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Еспресо
Украинската поларна станица на Антарктикот се најде во морничаво опкружување, откако околниот снег поприми крваво црвена боја, но научниците не се зачудени. Фотографиите од истражувачката...