38.8 C
Скопје
13:16 - 18 јули, 2024

Ознака : антартик

Секојдневие

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Еспресо
Украинската поларна станица на Антарктикот се најде во морничаво опкружување, откако околниот снег поприми крваво црвена боја, но научниците не се зачудени. Фотографиите од истражувачката...