Модни додатоци во косата за ова лето – Сигурни сме дека барем еден ќе ве освои (ФОТО)

Доколку сакате кул модни додатоци кои веднаш ќе го променат Вашиот стил, погледнете ги постарите фотографии од 90-тите години.

Ретро гумени ленти, панделки, марами и штипки за коса – сите кои порано ги носевме, повторно се во тренд.

Лента со јазол

Instagram

Марамите или лентите за коса со јазол, се вратија на модната сцена пред неколку сезони. Оваа сезона, тие имаат огромно влијание врз трендсетерките и модните зависници кои претпочитаат да посегнат по ленти со светли бои. Вистински спасител се за време на летото, кога сакаме да си ја оддалечиме косата од лицето.

Машна во косата

Instagram

Романтичните детали во Вашата коса ќе Ви дадат нежен изглед. Овој ефикасен моден додаток можете да го направите и сами со помош на стара шнола или гумена лента, лепак и малку ткаенина.

Ретро стегачи за коса

Instagram

Се сеќавате на густите, меки гумени ленти од порано? Пред неколку сезони, овој заборавен моден тренд се појави повторно и за краток временски период се здоби со голема употреба од трендсетерките.

Марама врзана на главата

Instagram

Моден додаток од 90-тите години, кој ќе го гледаме почесто ова лето. Љубителите на модата сакаа да го прифатат овој ретро тренд, со доаѓањето на топлите денови и заштита на главата од сонце.

Декоративни шноли за коса

Instagram

Шнолите за коса кои имаат декоративна употреба, не враќаат во детството. Изгледаат елегантно и ненаметливо.

Шапки

Instagram

Шапките се одлични во секој период од годината, особено кога сме изложени на силните сончеви зраци. Тие придонесуваат за заштита од виоките температури.

Слични објави

Скопјанецот Андреј ќе патува за Перу да ја претставува нашата земја на избор за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Посексипилен костим за капење не постои! Дали би платиле 150 евра за цела плажа да гледа во вас? (ФОТО)

Igor

Не престанува да шокира: Уште еден смел стајлинг на Ешли Греам (ФОТО)

Igor

Папараците го фотографираа задникот на девојката на Кристијано од сите агли! (ФОТО)

Трик кој ќе ви помогне да купите градник со соодветна големина

Igor

Детаљ кој ја разубавува секоја фризура: Еве како да го носите овој романтичен аксесоар! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет − 10 =

Слични објави

Поминаа 20 години од серијата „Беверли Хилс“, а тој е ист: Сите се чудат колку добро изгледа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хелен Мирен и на 74 години знае што е мода: Со овој стајлинг таа ги воодушеви и девојките (ФОТО)

Igor

МЕЛАНИЈА БЕЗ ГРАДНИК: Првата дама уништена од брутални коментари (ВИДЕО)

Igor

Необичен тренд во карантин: Наместо пижами по дома, инфлуенсерките носат гламурозни фустани додека ги извршуваат обврските! (ФОТО)

Еспресо

Боење на косата по природен пат: Предностите од употребата на К’на

Еспресо

Ким Кардашијан мета на критики: „Носиш чевли од 1.000 долари, а палецот ти испаѓа! (ФОТО)

Igor