Зошто Кендал не се чувствува како дел од своето популарно семејство?

Кендал Џенер дефинитивно е сестрата која прави најмалку скандали во семејството Кардашијан-Џенер.

Нејзините четири сестри, Кајли, Кортни, Ким и Клое доминираат и на екраните и во таблоидите, но и во козметичката и модната индустрија.

Но, Кендал признава дека понекогаш се чувствува како да не припаѓа на своето популарно семејство.

„Тие имаат облини и големи гради, а јас не. Додека јас секогаш сум била слаба, ги гледав нив и се прашував дали можеби треба да бидам таква, за да бидам секси и привлечна. Добар дел од животот се чувствував како да сум аутсајдер“, признала Кендал.

Во исто време, таа малку се појавува во реалното шоу бидејќи сака да заштити што поголем дел од својата приватност и дека всушност, сега, откако пораснала, драго ѝ е што е различна од другите.

Слични објави

Дизајнерката Ивана Кнез речиси гола на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Анастасија откри каде ужива дома: Малкумина го виделе овој дел од куќата на Цеца Ражнатовиќ (ФОТО)

Igor

Меѓу вас нешто не е во ред – Јасни знаци дека вашиот партнер е несреќен!

Igor

Татјана, што ти требаше ова? Познатата пејачка сними песна за Инстаграм (ВИДЕО)

Igor

Најчести грешки кои ги правите со КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ: Послушате ги овие совети

Igor

Софче Џорлева го победи коронавирусот – Нејзиниот син со порака до сите кои се уште не веруваат дека тој постои!

Еспресо

Остави Коментар

5 × 3 =

Слични објави

Софија Вергара и нејзиниот сопруг стравуваат за животот, побараа заштита од судот

Еспресо

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПРЕТЕРА? Криси Тајген влезе во конфликт со Трамп на Твитер

Igor

Тишина за опоравување: Мајли Сајрус заврши на операциска маса

Igor

Мелани Грифит и Антонио Бандерас: Се венчаа за две недели, се разделија по 20 години брак, но сè уште се добри пријатели

Еспресо

Нина Бадриќ никогаш не била поубава и позгодна: Во својата петта деценија ја покажа својата одлична фигура!

Милена Ризовска

Дали по изгубениот судски спор кариерата на Џони Деп во Холивуд е готова?

Васко Спасоски