Зорица Брунцлик стана баба, доби внука

Ќерката на фолк-ѕвездата Зорица Брунцлик, Злата, и нејзиниот сопруг Милош станаа родители.

Ќерката на Зорица доби ќерка, а парот одлучил дека бебето ќе добие старо српско име, Милица.

Вечерва во домот на Зорица Брунцлик и нејзиниот сопруг, хармоникашот Кемиш, се слави по повод раѓањето на малата Милица.

Музичките ѕвезди за српските медиуми изјавиле дека се пресреќни што станале баба и дедо.

Слични објави

Како да престанете да ги грицкате ноктите

Igor

„Предозирање!“: Последната објава на КАРЛЕУША упатена кон Лукас е КУЛМИНАЦИЈА!

Igor

НЕ ОТКРИВАЈТЕ ГИ ПРЕД ПРИЈАТЕЛИТЕ: Овие нешта треба да останат меѓу вас и партнерот

Igor

Откриено колку работат членовите на британското кралско семејство

Еспресо

Родена е Мараја Кери, „Атомско склониште“ го објави својот прв албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Сите зборуваат за нејзиниот стајлинг: Викторија Бекам направи модна катастрофа! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

14 + деветнаесет =

Слични објави

Се сеќавате на Александра Пилева? Се пресели во Америка пред неколку години, но сега се враќа со нов албум!

Васко Спасоски

Орландо Блум како принцот Хари: Се снима телевизиска серија за британското кралско семејство

Еспресо

Ирина Шајк се соблече во минијатурни бикини и покажа тело како од бајките! (ФОТО)

Igor

Сталоне објави фотографија од Арнолд Шварценегер со која го исмеја стариот пријател (ФОТО)

Igor

Тој е нејзиниот втор обид! Пејачката Милица не ја трга насмевката од лице кога е во друштво на овој актер! (ФОТО)

Igor

КАРЛЕУША ЈА МОЛИ СОРАЈА, ТАА ИГНОРИРА: Демантирај дека си се гледала со Душко!

Igor