ЗИМА ПОЛНА ЉУБОВ: Овие пет хороскопски знаци ќе уживаат во романса во ладните денови

Речиси е средина на септември и есента е на самиот праг, па ви се чини дека уште е рано да се зборува за зимата.

Но, ладните денови ќе донесат врела зима во животите на овие пет хороскопски знаци:

БИК

Во текот на зимата ќе запознавате луѓе кои ќе го подигнуваат вашиот морал и ќе ве поттикнуваат на креативност. Ова ќе биде одлично време за да сфатите колку е всушност големо вашето срце. Колку повеќе време посветите на љубовта, толку поубаво и потопло ќе ви биде.

РАК

Оваа година ви донесе многу нови нешта и пресврти во ваша корист. Интуицијата многу ќе ви помогне на поле на романтиката, а тоа ќе ве инспирира да бидете попосветени на љубовта. Бидете јасни во врска со вашите потреби, вреднувајте се себе и проценете кого вреди да задржите.

ЛАВ

Што навистина сакате? Свесни сте дека веќе не ви се вложува во врски од кои не излегува ништо корисно, но не дозволувајте ниту егото да надвладее. Силни сте, но и многу горди. Контролирајте ја оваа ваша страна и загарантирано ќе имате прекрасна љубовна зима.

СТРЕЛЕЦ

Подготвени сте на нови, нестандардни нешта, па дури и одредени жртви кога се во прашање љубовта и сексот. Повремено ќе се чувствувате несигурно и параноично, но со вистинската личност покрај себе многу лесно ќе го преживеете овој период. Дајте ѝ предност на љубовта.

ВОДОЛИЈА

Ви се чини дека не сте расположени за флерт и нови контакти и тоа е сосема во ред. Но, сосема непланирано ќе се случи покрај вас да се најде личност која ќе ве исполнува во секој можен аспект. Контролирајте го своето его, тоа е единственото кое може да ги расипе прекрасните прилики во претстојната зима.

Слични објави

Селма Хаек заигра, а Антонио Бандерас ѝ напиша: „Оле“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Овие хороскопски знаци најмногу изневеруваат!

Igor

Сораја се пофали со торбите, фановите видоа нешто друго: „Градите ти се поголеми од главата“ (ФОТО)

Igor

Пченкарна проја со кисели краставички (РЕЦЕПТ)

Igor

На нив им е потребна љубовна врска: Хороскопски знаци кои не сакаат да бидат сами

Igor

Лени Кравиц доаѓа во Скопје со десет камиони звук и светло

Igor

Остави Коментар

четири × 2 =

Слични објави

Ѕвездата на „Игра на тронови“ е во брак 15 години, а неговиот живот е голема енигма: Питер Динклиџ ги крие имињата и ПОЛОТ на децата!

Еспресо

ЕДВАЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бремената КИРА НАЈТЛИ прошета на пазар во Лондон без грам шминка (ФОТО)

Igor

Курирката го изгубила накитот на Рита Ора вреден 4 милиони долари

Igor

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Igor

ЧЕТИРИ ЖЕНИ ГО ТУЖАТ АКТЕРОТ ЗА СИЛУВАЊЕ: „Ме дрогираше и ме влечеше гола низ соба“

Igor

„Слушај ти, жениште, седи доле кога јас велам“! Саша Поповиќ и Вики Миљковиќ се направија „лом“: „Поповиќ, ти си неписмен“!

Igor