Жените од овој хороскопски знак буквално ги излудуваат мажите

Неа прва ќе ја забележите во друштво, таа ќе ве освои со нејзината вита става и заразна енергија, а потоа ќе ви приредува слатки маки. Станува збор за жените Близнаци кои се тешки за освојување, па затоа партнерот мора да биде брз и непредвидлив.

Во спротивно, лесно може да ѝ здодее бидејќи таа мрази монотонија. Што може да ви приреди жената Близнак, ако се вљубите во неа?

1. Не сака некој постојано да и дели комплименти

Иако повеќето жени сакаат да добиваат комплименти, кај жената Близнак таа финта не пали, тие се доволно сигурни во себе и понекогаш ќе ви изгледа дека не постои комплимент кој ќе ѝ го дадете, а таа веќе да не си го дала себеси.

2. Обожава да флертува

Флертот е за неа нормален дел од животот, а понекогаш се чини дека така функционира. Кај нејзиниот партнер често се јавува страв од изневерување, но нема потреба за тоа. Ако ја освоите, таа целосно ќе ви се предаде. Но, секогаш има исклучоци кога станува збор за неверството.

3. Го сака спротивното од себе

Жените Близнаци ќе ги забележите бидејќи се гласни, ако не и најгласни во друштво. Иако се забавни нив ги привлекуваат спротивностите, затоа неретко се случува за партнер да одберат тивок и мирен, срамежлив човек кој ќе им угодува и одобрува.

Слични објави

Николче Тасев го промовираше албумот „Ѕвездо моја“!

Васко Спасоски

Канада повеќе нема да им дава безбедносни услуги на принцот Хари и Меган Маркл

Еспресо

Никол Кидман и Кит Урбан споделуваат нежности кај стигнат (ФОТО)

Igor

НЕ СЕ ШТЕДАТ: Овие 6 хороскопски знаци се престроги кон себе

Igor

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Васко Спасоски

Снаата на Лепа Брена призна: Прокоцкав големи пари, а пиев и таблети за смирување

Igor

Остави Коментар

дванаесет + пет =

Слични објави

Видео хороскоп за 20.05.2019, понеделник

Igor

Во панталони пред матичар? – Пристигна нова мода! (ФОТО)

Igor

Бредли Купер ја учи ќерката да вози тротинет и со еден потег ги разнежни сите (ФОТО)

Еспресо

Србите лути, Италија благодарна: Кое е СТРУЧНОТО ЕВРОВИЗИСКО ЖИРИ на Македонија?

Igor

Дневен хороскоп за 8 мај: Денес ќе се погледнете во огледалото и ќе ви се допадне тоа што ќе го видите

Еспресо

Меган Mаркл на „Мет гала“ ќе оди без Хари, во придружба на друг маж

Еспресо