Заев: Се надевам Тамара сите ќе нѐ направи горди!

Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел, се огласи премиерот Зоран Заев на Фејсбук и ја повика дијаспората да гласа за Тамара.

– Се надевам сите ќе нѐ направи горди или како што самата кажува во песната, „Raise your voice and say it loudly – I am PROUD“ (Кренете го вашиот глас и кажете гласно – Се гордеам). Ја повикувам македонската дијаспора да ја поддржи Тамара и да гласа за број 17, на втората полуфинална вечер, која ќе почне вечерва во 21 часот – напиша Заев.

Слични објави

Зорица Брунцлик не планира да ја промени својата автентична фризура, а има и добра причина зошто!

Слободен Печат

Зошто Кендал не се чувствува како дел од своето популарно семејство?

Igor

Дуа Липа се раздели од саканиот?

Igor

Браќа близнаци кои се ожениле со сестри близначки имаат деца кои неверојатно си личат (ФОТО)

Еспресо

Широк дуксер и високи чизми: Пејачката Сара Мејс заборави да облече панталони? (ФОТО)

Васко Спасоски

Важеше за вистинска убавица, СЕГА НИКОЈ НЕ БИ ЈА ПРЕПОЗНАЛ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

шест + девет =

Слични објави

БОБА И БРЕНА одбиле да го спонзорираат НОЛЕ – еве колку милиони се во загуба поради тоа

Igor

ПОПУЛАРНАТА СУЛТАНКА во Кан го „прошета“ совршениот задник на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Меланија Трамп е модна инспирација: Со овие комбинации го воодушеви светот (ФОТО)

Igor

Почина момчето на Моника од серијата „Пријатели“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Земја каде важат необични правила: Овие работи можете да ги видите само во Јапонија! (ФОТО)

Еспресо

Задник за медал! Поранешната сопруга на Кајмакоски ја објави најпровокативната фотографија до сега!

Igor