ЗА ЕДНА ОБЈАВА ЗАРАБОТУВААТ ПО НЕКОЛКУ ИЛЈАДИ ЕВРА: Ирина Шејк е најбараниот БИКИНИ МОДЕЛ, а овие дами и „дишат во вратот“ (ФОТО)

Ирина Шејк е прогласена за најдобра манекенка за костими за капење за оваа година, оваа мајка на едно дете се најде на врвот на овогодишната листа која ја состави компанија за производство на алишта и костими за капење.

View this post on Instagram

🍃 @intimissimiofficial

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Главен критериум било влијанието кое познатите манекенки го имаат на социјалните мрежи. Откриено е дека Ирина заработува до 60.000 фунти по објава на Инстаграм. Објавува фотографии на кои позира за престижните светски модни брендови.

Веднаш зад неа на листата е Александра Амброзио. Бразилската убавица просечно добива околу 150.000 лајкови по објава на Инстаграм. Таа оваа година покрена свој бренд за костими за капење.

View this post on Instagram

Summer is here ✨☀️✨ #SereiStyle #galfloripa

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Емили Ратајковски е трета на листата. По објава просечно добива околу два милиони лајкови. И покрај тоа, за оваа манекенка не сметаат дека има толку големо влијание бидејќи голем дел од нејзините следбеници се мажи.

 

View this post on Instagram

 

Felt like a princess thanks to @princessbermuda ✨ we loved it here so much

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Слични објави

Актерката ПРЕСРЕЌНА, дознала дека е бремена во петтата деценија од животот

Igor

Мажи, ова е подарок за вас: Манекенката Цеце Георгиева позираше како од мајка родена! (ФОТО)

И денес моли да умре во Колумбија: Кој бил најголемиот ривал на Пабло Ескобар

Еспресо

Бутелски мангуп! Елиф Елмас ѝ подари долна облека, кадифено мече и букет цвеќе на непозната девојка? (ФОТО)

Igor

Познат рапер застрелан во вратот! Докторите се борат за неговиот живот! (ВИДЕО)

Igor

Дневен хороскоп за 19 март 2019 (вторник)

Igor

Остави Коментар

дваесет − 19 =

Слични објави

Дапчевиќ од Белград: Седете дома, бидете здрави и чувајте се

Еспресо

Кралски бакнежи: Бакнежот на принцезата Дајана и принцот Чарлс е врежан во мислите на нацијата

Еспресо

Не тагуваше долго: Ријана веќе има ново момче?

Еспресо

Лозано на голема концертна турнеја во Америка и Канада: Со нетрпение очекувам да дојде март!

Васко Спасоски

Принцот Хари ја оставил Меган сама пред породувањето?

Igor

Сите го обожаваа, заработуваше по 350 илјади долари за епизода, но поради верата се откажа од актерството (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian