Врањеш се разведе: Ќе плаќа 3.000 евра месечна алиментација

Босанскиот фудбалер од редовите на грчки АЕК, во понеделникот и официјално се разведе од сопругата Даниела. Долгогодишните сопружници му ставиле крај на бракот бракот на мирен начин во присуство на два адвоката.

Поради нивната ќеркичка тие решиле да останат во коректен однос, а Огнен е задолжен да плаќа месечна алиментација од 3.000 евра.

„Огнен и Даниела повеќе не се во брак. Сега се слободни и може да им се посветат на нивните животи. Процесот кој траеше неколку месеци заврши во понеделник. Сè помина како што треба бидејќи двете страни се договорија дека е најдобро да не бидат во формална заедница. Последните месеци имаа бурен период и не можеа да функционираат како брачен пар, а капката која ја прели чашата, секако, беше неговата афера со српската ѕвезда Јелена Карлеуша. Даниела не можеше тоа да го толерира и веднаш поднесе барање за развод. Сега случајот е затворен и поради детето одлучија да останат во добри односи. Се разделија на мирен начин и веруваат дека ќе фунционираат подобро отколку во заедница, вели извор близок до двојката и додава дека Врањеш е посветен татко.

Врањеш за медиумите потврди дека со разводот и официјално е ставен крај на неговиот брак.
Точно е дека со сопругата ставивме крај на бракот. Сега официјално сме разведени. За разлика од некои, мојата поранешна сопруга има достоинство. Имаме прекрасно дете и ќе направиме се да бидеме во коректни односи, изјави Врањеш.

Слични објави

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Еспресо

Не сте сигурни дали му се допаѓате? Овие знаци би можеле да го потврдат тоа!

Igor

Пет луѓе дадоа отказ поради заканите на Том Круз! Тајната снимка предизвика хаос во екипата на „Невозможна мисија“

Еспресо

ВИДЕО: Погледнете како изгледала Карлеуша кога имала 17 години

Васко Спасоски

Мрежа на љубовта: Како хормоните контролираат кого и колку го сакаме?

Еспресо

7 години без Пол Вокер – Ќерката Медоу со емотивна објава се присети на него

Еспресо

Остави Коментар