19.8 C
Скопје
06:20 - 24 септември, 2023

Во овие МОДНИ ЗАБЛУДИ мора веднаш да престанете да верувате

Иако модните правила се менуваат секоја година, некои го издржале времето и се повторуваат речиси секоја сезона.

Денеска живееме во време кога слободно можеме да експериментираме со бои, дезени и текстури, а правилата за нивно комбинирање веќе не се толку ригорозни.

Затоа и треба да престанете да ги почитувате следниве модни правила:

Розова и црвена не се комбинираат

Кој вели така? Со овие две бои може да се направат одлични комбинации. Само ослободете ја својата фантазија и сè ќе биде во ред.

Чевлите и чантата треба да се во иста боја

Освен ако не почитувате пропишан протокол, тогаш не треба да го следите ова правило. Сигурно умеете да искомбинирате складни бои на модните детали, кои воопшто не мора да бидат во истата нијанса.

Не може да носите злато и сребро истовремено

Златото и среброто одлично изгледаат заедно, па воопшто не се двоумете ако сакате да ги искомбинирате.

Принтови не се мешаат

Секако дека постојат одредени принтови кои не можете да ги комбинирате, но доколку тоа го правите со вкус и стил, ќе добиете навистина стилски изглед кој ќе ве издвојува од другите.

Машка облека не е за жени

Славните дами одамна докажаа дека може да се комбинира и машка облека, особено во време кога макси модните парчиња се повторно во тренд.

Го зазема модниот трон: По анимал и карираниот, пристигна „must have“ принтот!

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....