Во овие МОДНИ ЗАБЛУДИ мора веднаш да престанете да верувате

Иако модните правила се менуваат секоја година, некои го издржале времето и се повторуваат речиси секоја сезона.

Денеска живееме во време кога слободно можеме да експериментираме со бои, дезени и текстури, а правилата за нивно комбинирање веќе не се толку ригорозни.

Затоа и треба да престанете да ги почитувате следниве модни правила:

Розова и црвена не се комбинираат

Кој вели така? Со овие две бои може да се направат одлични комбинации. Само ослободете ја својата фантазија и сè ќе биде во ред.

Чевлите и чантата треба да се во иста боја

Освен ако не почитувате пропишан протокол, тогаш не треба да го следите ова правило. Сигурно умеете да искомбинирате складни бои на модните детали, кои воопшто не мора да бидат во истата нијанса.

Не може да носите злато и сребро истовремено

Златото и среброто одлично изгледаат заедно, па воопшто не се двоумете ако сакате да ги искомбинирате.

Принтови не се мешаат

Секако дека постојат одредени принтови кои не можете да ги комбинирате, но доколку тоа го правите со вкус и стил, ќе добиете навистина стилски изглед кој ќе ве издвојува од другите.

Машка облека не е за жени

Славните дами одамна докажаа дека може да се комбинира и машка облека, особено во време кога макси модните парчиња се повторно во тренд.

Го зазема модниот трон: По анимал и карираниот, пристигна „must have“ принтот!

Слични објави

Тамара ЈАВНО ѝ се извини на Невена: Еве што мисли за бодувањето на Евровизија

Igor

Ирина Шајк покажа колку е „јака“: Дали убавата Русинка ја засени Џеј Ло во Милано?

Igor

Писмо од виртуозот на хармоника Златко Миладиноски, кое треба да го прочита секој музичар!

Васко Спасоски

ЖЕНСКИ ПРОБЛЕМИ: Како најлесно да се ослободите од подбрадокот?

Igor

Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Најмладата милијардерка дели Гучи торби и 35.000 долари – Девојките треба да направат само една работа (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

17 − 10 =

Слични објави

И Цеца се огласи по драмата на Инстаграм: „Вељко не влегува во јавни препукувања на ваков примитивен начин“

Igor

Луна му признала на татко ѝ дека е на чекор до тешка болест: Дознав пред 20 дена, но силна сум…

Васко Спасоски

Видео хороскоп 03.10.2019, четврток

Igor

Преслатка фотографија на Џорџина со децата: Едвај чекаме да го видиме тато! (ФОТО)

Igor

Како влегов во секта: Актерка тргнала на часови, а потоа почнале да се одвиваат вознемирувачки работи

Igor

Беше фатална убавица, со долгите нозе му го замати разумот и на Том Круз, а денес никој не може да ја препознае (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian