23.8 C
Скопје
15:44 - 30 мај, 2024

(ВИДЕО) ИГОР ЈА БУДИ ИЛИНА СО ПЕСНА: Дојрански будилник за поспани скопјанки!

Instagram

Игор не може да помине ниту ден разделен од својата Илина. Маестралниот Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат и како голем романтичар.


Игор Џамбазов и Илина Арсова несомнено се омилениот пар на македонската јавност. И двајцата се активни на социјалните мрежи и умешно знаат да ги радуваат своите обожаватели и пријатели со заедничките фотографии и видеа, взаемната поддршка и позитивната енергија.


Актерот на својот инстаграм – профил објави забавно видео со кое го разубави утрото на своите следбеници, а притоа со песна се обиде да ја разбуди својата сакана.


Пеејќи го хитот на Калиопи – „Дали ме сакаш“, актерот и ја посвети песната на својата Илина, а во описот на видеото Игор напиша:

„Дојрански будилник за поспани скопјанки…“

Слични објави

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо
Се вчитува....