19.8 C
Скопје
06:24 - 24 септември, 2023

ВЕНЧАНИЦА ОД ФРАНЦИЈА: Сите детали за венчавката на синот на Цеца

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и неговата девојка Богдана Родиќ ќе се одржи летово, а младиот пар ќе ги испочитува сите српски традиции за свадбите.

Тој прво ќе пука во јаболко, а потоа ќе замине во домот на невестата, каде на традиционален начин ќе ја побара својата идна сопруга од нејзините родители.

Како што наведува Курир.рс, Цеца за својата идна снаа нарачала венчаница од Париз. Се очекува на свадбата да бидат поканети најмалку 500 гости.

Менито ќе чини 75 евра по гостин, а ќе има храна за сечиј вкус – и традиционална српска трпеза, но и оброци со риба, вегански, вегетаријански, посна храна, месо, салати.

Се очекува и Цеца да запее на свадбата.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....