ЗА ВОЛУМЕН НА КОСАТА: Како правилно се користат пената и сувиот шампон?

Девојките со поретка коса која нема многу волумен лесно можат да ја стилизираат со помош на пена за коса.

Бујноста на косата воопшто не е тешко да ја постигнете во својот дом, наместо да одите на фризер.

Најдобар сојузник во тоа ви е пената за коса, со интензитет на зацврснување соодветен на вашата коса. Најважно е само правилното нанесување.

Измиентата коса оставете ја околу половина час завиткана со крпа. Наведнете се нанапред и нанесете пена за коса на околу еден сантиметар од коренот. Иако досега сте знаеле дека пената се нанесува на врвовите, токму нејзиното нанесување во близина на коренот ќе придонесе за повеќе волумен.

Потоа сушете со фен без дифузер, благо одвојувајќи ги прамените од главата. Кога ќе биде сува, попрскајте со шампон за суво миење на косата. Можеби ќе ви бидат потребни неколку обиди додека да успеете да го постигнете саканиот изглед, но апсолутно вреди да се обидете.

Слични објави

Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Igor

Новата Софија Лорен: БУЈНА, СЕНЗУАЛНА, НЕОДОЛИВА (ФОТО)

Igor

Родители, не сте свесни колку грешите: Со овие 5 работи ја преминувате детската граница!

Igor

Лесен трик за дезинфекција на кујнскиот сунѓер

Igor

Оваа девојка ослаби 50 килограми и стана Мис Велика Британија (ФОТО)

Еспресо

Вера Јанковиќ: Забот на времето не ми може ама баш ништо!  

jasmina.kantardzieva

Остави Коментар

пет × четири =

Слични објави

Ни­ко­гаш не ко­рис­те­те коз­ме­ти­ка со по­ми­нат рок

Igor

Четири работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Еспресо

Оваа девојка ослаби 50 килограми и стана Мис Велика Британија (ФОТО)

Еспресо

Шерон Стоун во комбинација која ретко кој може да ја изнесе! (ФОТО)

Еспресо

Не ја фрлајте! За што сè може да се користи кората од банана

Igor

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Igor