Уапсени тројца мажи вмешани во смртта на познатиот рапер

Тројца мажи се уапсени и обвинети за производство и продавање наркотични средства на раперот Мек Милер, кој почина поради предозирање минатата година.

Судската документација и доказите укажале на три лица, кои продавале недозволени таблети, кои пак, Мек Милер ги земал пред да умре минатиот септември. Тој се предозирал со кокаин, алкохол и таблетите со фентанил, кој е силен опијат.

Мек Милер секогаш отворено зборувал за својата зависност и секојдневната борба. Тој беше во врска со популарната Аријана Гранде.

Слични објави

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Еспресо

Хороскоп за 10 септември 2019, вторник

Igor

Пред некој ден Ѓукановиќ го женеше синот, а еве кои му беа единствени гости од Македонија (ФОТО)

Igor

Оваа мачка стана хит со своето скокање, а погледнете по што е посебна! (ВИДЕО)

Еспресо

Каква Рита Ора, каква Дуа Липа: Погледнете ја како изгледа оваа албанска пејачка (ФОТО)

Igor

Јелена Ѓоковиќ измачкана со глина од глава до пети (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × 3 =

Слични објави

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Интервју со пејачот Даниел Крстески: После Балашевиќ и Коен не можам да слушам „Два Бона“ и Таско (ФОТО)

Igor

Џорџ и Амал Клуни за детска куќичка во дворот дале вистинско богатство: Ангажирале дизајнер од Белата куќа!

Еспресо

Ешли Грем пие кафе додека го дои своето бебе! (ФОТО)

Еспресо

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Igor

Кајли Џенер со совети за справување со изолацијата: Мојата бременост ме подготви за ова

Еспресо