Цели со дијаманти: Сораја носи чизми од 10.000 евра! (ФОТО)

Црногорската старлета Сораја Вучелиќ (33), често на друштвените мрежи се фали со луксузната гардероба и со модни додатоци. Така неодамна позирала во високи чизми до колена, опточени со дијаманти.

Станува збор за чизмите на германскиот моден дизајнер Филип Плеин (41), познат по скапоцените часовници, а цената на овие чизми изнесува вртоглави 9950 евра.

„Ти си тотално луда. За таа цена можеш да добиеш добра кола“, коментирал еден од обожавателите под фотографиите на Сораја на социјалните мрежи.

Со оглед на тоа што црногорската старлета во својот возен парк веќе има „ламборџини“ и “ферари“, изгледа дека не ѝ е проблем да „искешира“ 10.000 евра за чизми.

Сораја неодамна се сврши со синот на руски тајкун, кој постојано ја чести со скапоцени подароци.

Српските медиуми пресметале дека само ова лето на гардероба Сораја потрошила околу 40.000 евра.

 

Слични објави

ТАТКОТО НА АВИЧИ: Неговата смрт беше голема трагична несреќа

Igor

Ова ќе биде првата работа на Меган Маркл после напуштањето на кралското семејство!

Еспресо

КАРЛЕУША правеше селфи на финалето, а камерата улови СКАНДАЛОЗНА ПОРАКА на нејзиниот телефон (ФОТО)

Igor

Старее ли воопшто? Глумицата со омилена насмевка ги покажа беспрекорната фигура и долгите нозе (ФОТО)

Igor

Кејт Мидлтон носи преслатки обетки кои воопшто не се скапи и најверојатно се бижутерија (ВИДЕО)

Еспресо

Анџелина првпат ги отвори вратите од домот вреден 25 милиони долари, а сите го забележаа необичниот домашен миленик (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 × оне =

Слични објави

Шакира не сака да се мажи: Бракот ме плаши, сакам да бидам љубовница

Слободен печат

Турската султанка заедно со италијанскиот заводник!

Еспресо

Скроз гола: Старлетата Станија ги израдува своите машки обожаватели со фотка од купатило! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Смртоносно оружје 5“: По 22 години Мел Гибсон и Дани Гловер повторно на големото платно (ВИДЕО)

Еспресо

На слава кај Џани: Пејачот им „лепеше“ по 500 евра на своите колеги (ВИДЕО)

Igor

Синот на Бекам заплака поради кавга со девојката (ФОТО)

Igor