Цела Македонија е на нозе! Ја бодри Тамара!

Започна финалната вечер од 64-тото издание на Евровизија во главниот град на Израел, Тел Авив.

Нашата претставничка Тамара Тодевска настапува под редниот број 8.

Инаку, почетокот на шоуто беше спектакуларно, кога на главната бина се појави авион и од кој слегуваа сите претставници.

На сцената се појавија и некои од досегашните претставници на Израел, како и познатата Дана Интернационал.

БОНУС ВИДЕО:

ЕВРОВИЗИСКИ СКАНДАЛИ (ВИДЕО)

Слични објави

Емина Јаховиќ му прости на турскиот милијардер што ја остави поради младата глумица (ФОТО)

Igor

Цеца како Коштана: Сексуалните сцени кои Аркан сакаше да ги скрие (ВИДЕО)

Igor

Леди Гага му била само ПАРАВАН? Бредли Купер во врска со АТРАКТИВНАТА глумица!

Igor

Земјата во 2020 година се вртела најбрзо во последниве 50 години

Еспресо

Еден месец по инфарктот, Балашевиќ пак се шегува на своја сметка: Сега сум СТЕНТ-АП комичар (ФОТО)

Слободен печат

Уште една млада ѕвезда пронајдена мртва

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет − 5 =

Слични објави

Џеј Ло приреди спектакл за роденденот на својот вереник (ВИДЕО)

Igor

Сите гледаа во неа! Наоми Кембел во проѕирен комбинизон ги „растревожи“ мажите (ФОТО)

Igor

Скопјанецот Андреј ќе патува за Перу да ја претставува нашата земја на избор за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ноле ти си цар! Најдобриот тенисер на светот се симна пред својата зграда и играше тенис со дечињата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor

Кралски бакнежи: Бакнежот на принцезата Дајана и принцот Чарлс е врежан во мислите на нацијата

Еспресо