21.8 C
Скопје
02:03 - 16 јули, 2024

Трета среќа: СКАРЛЕТ ЈОХАНСОН пак ќе се мажи (ФОТО)

Официјално е потврдено дека Скарлет Јохансон се свршила со Колин Јост. Марсел Парисеу, претставникот за медиумите на Скарлет Јохансон ја потврди веста за свршувачката.

Ова за Јохансон ќе биде трет брак, а за актерот и сценарист Јост, прв.

View this post on Instagram

SCARLETT Johansson and comedian Colin Jost @Colin’s ost are engaged after two years of dating. The Avengers actress’ publicist Marcel Pariseau confirmed that the couple are getting married – but no date has been set for the wedding . Scarlett, 34, who plays the Black Widow in the Marvel universe, was previously married to actor Ryan Reynolds and journalist Romain Dauriac. She shares a four-year-old daughter called Rose with Romain. This will be the first marriage for 36-year-old Jost, who is the co-anchor of SNL’s Weekend Update. The couple were first linked in May 2017 when they were seen kissing at an SNL after-party. #scarlettjohansson #actors #celebrity #moviestar #ecranmagazine #hollywood #cannesfilmfestival #Cannes2019 #engaged

A post shared by ECRAN MAGAZINE (@ecranmagazine) on

Скарлет претходно била во брак со францускиот новинар Роман Дуриак, со кого има двегодишна ќерка, а потоа со глумецот Рајан Рејнолдс.

Со Јост е во врска помалку од две години, а неодамна заедно се појавиле на премиерата на филмот „Авенџерс: Ендгејм“.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....