18.8 C
Скопје
00:13 - 27 септември, 2023

Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска, по враќањето од Тел Авив, беше гостинка во студиото на 1 ТВ, каде изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни возила, затоа што така никој немало да слушне за нашата земја.

– Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила пошто никој немаше да знае за нас – рече Тамара во интервјуто за 1ТВ.

Ваквата нејзина изјава предизвика бурни реакции на социјалните мрежи.

Имено, пред заминувањето на Тамара на Евровизија, на социјалните мрежи беше покрената иницијатива, парите за Евровизија да се пренаменат за купување амбулантни возила.

Тамара Тодевска: Ќе беше безвезе да купиме амбулатни возила и да не отидевме на Евровизија!

Тамара Тодевска: Ќе беше безвезе да купиме амбулатни возила и да не отидевме на Евровизија!

Publiée par Дневна доза Политички Циркус sur Lundi 20 mai 2019

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....