34.8 C
Скопје
20:13 - 15 јули, 2024

Сопругата на Здравко Чолиќ била нападната со нож

Популарниот пејач Здравко Чолиќ отсекогаш бил еден од најголемите фраери на балканската естрада, и многу девојки паѓале на неговиот шарм. Сепак, тој бил освоен од Александра, со која се омажил во 2001 година и има две ќерки – Уна и Лара.

Пејачот отсекогаш се обидувал да го задржи приватниот живот подалеку од
очите на јавност, но не и за инцидентот што се случи со неговата сопруга.

– Многу работи сум доживеал во мојот живот. Еднаш, мојата сопруга беше нападната од некоја моја обожавателка и беше исечена на лицето. Сандра избегала, но била малку закачена од сечилото, за среќа без никакви големи последици. Тоа беше одамна, но јас се сеќавам на тоа до ден денес. Мојата сопруга немаше други поголеми непријатности, бидејќи таа не се експонира, не е таков тип, а и сметам дека жената и децата треба да бидат подалеку од очите на јавноста – кажува Чола во едно интервју.
Тој објасни дека во овој случај среќа во несреќа беше дека неговата законска сопруга не била љубоморна, а драмата завршила брзо.

– Мојата сопруга реагираше правилно. Таа ја разбира мојота работа. Оваа публика е со мене со години и го поддржува она што го правам. Верувам дека таа може да биде задоволна само со тоа “, рече пејачот.

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....