Слаткар со емотивна песна за Сања: „Боже фала ти, со што ли заслужив“ (ВИДЕО)

„Се случи преку ноќ, како да те пратил Бог, за да ми го направиш ти мене убав животот, Боже фала ти, Боже фала ти, со што ли заслужив… – вака звучи дел од текстот од најновата песна на познатиот рапер Слаткар.

Песната носи наслов „Јас имам некој“ и по се изгледа е посветена на неговата сопруга Сања Николиќ со која раперот е во брак веќе пет години.

Слаткар за новата нумера сними и вертикален видеоспот, односно селфи-спот, нешто што во последно време е тренд на светската сцена.

Погледнете и слушнете:

Слични објави

БОЛИ ГЛАВА КОЛКУ Е ЗГОДНА: Никол Шерцингер (41) докажа дека трудот во теретана се исплати (ФОТО)

Igor

Авторката на „Хари Потер“ сподели нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Еспресо

Доб­ро е да се знае: 5 со­ве­ти што тре­ба да ги има­те на ум ко­га ку­пу­ва­те до­мати

Igor

Испиша историја во 2019 година: Здравко Чолиќ одржа шест концерти во Белград, тешко дека некој ќе го стигне! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НЕ ИМ СЕ ДОПАДНАЛЕ СЕДИШТАТА: Претставниците на Исланд ќе поднесуваат жалби до Израел

Igor

Зошто Ентони Хопкинс, Том Џонс и Лоренс Фишбурн не разговараат со нивните деца?

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет + дваесет =

Слични објави

Никој не го забележа деталот на фустанот: Сите гледаат во голите гради на Едита (ФОТО)

Васко Спасоски

Од гитарист до дизајнер на женски градници: Брајан Меј ја изненади јавноста со новата „професија“ (ФОТО)

Еспресо

Совршено и едноставно јадење за посен ручек

Igor

Ќе ги препознаете? Познатите ги покажаа своите маски за Ноќта на вештерките (ФОТО)

Igor

Кавалџијата Ангеле Димовски добитник на Златна Бубамара за животно дело

Еспресо

НЕЈЗИНИОТ ГОЛ ЗАДНИК ГО ОДЗЕМА ЗДИВОТ! Кајли Џенер се сликаше гола за Плејбој (ФОТО)

Igor