Што кажува за вас изборот на омиленото кафе?

Многу луѓе не можат да си го замислат денот без да се напијат кафе, а дамите пак, го избираат својот омилен утрински пијалак внимателно како и дневниот аутфит.

Магазинот „Харперс базар“ открива што зборува за вас изборот на омиленото кафе:

Обично црно кафе

Оние кои сакаат домашно кафе се урбани личности со одмерен стил на облекување. Имаат парчиња облека во неутрални бои, кои најчесто ги комбинираат со црвени детали.

Се работи за жени со кои треба да бидете директни, бидејќи и тие нема да се двоумат да го кажат она што им е на ум.

Кафе со млеко

Ако во вашето кафе додавате и млеко, тоа значи дека се релаксирана и шик личност. Сакате да комбинирате кошули и фармерки со елегантни чевли и чанти.

Еспресо

Вие сте личност која каде и да отиде, доминира со својот препознатлив стил на облекување. Обрнувате многу внимание на деталите и сакате промени, што во моделите а што во боите кои ги носите.

Ладно кафе

Вие сте трендсетерка, која во својот плакар има актуелни парчиња облека и модни додатоци, бидејќи класиката ви е здодевна. Обожавате и да се фотографирате и да објавувате фотографии на Инстаграм.

Капучино

Вие сте класичен тип на жена, која сака да носи капути, но и бунди на кои никогаш не им мине модата. Сакате и модерни парчиња, но ги употребувате за да ги освежите класичните модни комбинации.

Слични објави

Можете ли да погодите со што би се занимавал Роналдо да не е фудбалер?

Igor

Хип-хоп легендата нема издадено албум од 2015, а е најплатениот музичар оваа декада!

Слободен Печат

Хелена Роза за „Ексклузив“: Црвенковски ме покани во неговата спална соба

Igor

ЛИЖЕЛА сладолед па и се закануваат 20 години затвор

Igor

За суви и миризливи пазуви наместо антиперспирант искористете го ова овошје!

Igor

Кори Фелдман ги објави имињата на педофилите во Холивуд и изјави дека тоа е најголемиот проблем во шоубизнисот! (ВИДЕО)

Ивана Стамевска

Остави Коментар

17 + девет =

Слични објави

Саша и Душко на море: Кој има поубави купаќи?

Igor

„Conquering lion“: На почеток бевме бунтовни и сакавме агресивни ритмови, сега ја завртевме музиката во друг правец – интервју! (ВИДЕО)

НЕВЕРОЈАТЕН СКАНДАЛ: Популарниот хит на Кејти Пери е плагијат!?

Igor

На Карлеуша не ѝ здосади да се соблекува: Повторно полугола (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли објави слика од трудничкото стомаче! (ФОТО)

Igor

Шминка за очи инспирирана од зајдисонцето

Igor